Nemzetközi lapszemle: Le Pentől, Orbántól és a fake newstól kell tartani
Továbbra is vezető téma a világlapokban az ukrajnai háború és a francia elnökválasztás, de ismét írnak a magyar miniszterelnök és az orosz elnök eszmei rokonságáról.
Továbbra is vezető téma a világlapokban az ukrajnai háború és a francia elnökválasztás, de ismét írnak a magyar miniszterelnök és az orosz elnök eszmei rokonságáról.
Nagyon szoros küzdelmet hozhat Macron és Le Pen küzdelme, Putyin a diktatúra végső fokozatába kapcsol. Nemzetközi lapszemlénk.
Manapság védhetetlen a túlzott német engedékenység, véli az American Enterprise Institute szlovák származású vezető elemzője.
A demokratikus pártok és a sajtó számára létfontosságú, hogy sok embert tudjanak megszólítani – de nem állnak jól ezen a területen. A németek, az osztrákok, és a magyarok továbbra is fenntartásaikat hangoztatják az Oroszország elleni teljeskörű szénhidrogén-bojkott ügyében. A hvg360 válogatása a világlapok cikkeiből.
A nyugati lapok központi témája az orosz-ukrán konfliktus mellett a francia elnökválasztási esélyek latolgatása. A szélsőjobboldali jelöltről, Marine Le Penről szólva mindig felbukkan az elemzésekben Orbán Viktor.
Az EU nem tekinthet el a jogállami elvek megsértésétől, a válságok ellenére sem. Ha Marine Le Pen győz, jöhet a Frexit? Nemzetközi lapszemle.
Akik bedőlnek az illiberális demokráciának, azok rábólintanak, hogy a demokrácia mindaddig létezik, amíg a kormánypárt nem tömi meg nyíltan meghamisított szavazatokkal az urnákat. Csakhogy a jogállam nem csupán csalásmentes választást jelent - írja a Project Syndicate-en megjelent cikkében az elemző.
Az amerikai Rutgers Egyetem Politológia Tanszékének vezetője szerint Orbán Viktorra az uniós pénzek elvételével lehetne nyomást gyakorolni, ám ezt a fegyvert az Európai Bizottság csak a közbeszerzéseknél felmerülő korrupció esetében használná, ilyen szankciót a jogállami normák megsértése miatt nem rendelhet el.
Az amerikai külügyminisztérium emberi jogi jelentése kilenc pontban jelez problémát Magyarországon. Varga Judit igazságügy-miniszter brüsszeli válaszai a magyar korrupcióval kapcsolatban. A populisták szirénhangjaira vevők az emberek, és ennek megvannak az okai. Vihart kavart Várhelyi Olivér, az unió bővítési biztosának egyik döntése.
Marine Le Pen az Orbán-rezsimet követi, ha nyerne, összeomlana az oroszellenes EU-egységfront. Paul Krugman Nobel-díjas közgazdász az EU-t bírálja Orbán Viktor miatt. A hvg360 válogatása a világlapok legfrissebb cikkeiből.
Az EU számára egyenesen életveszélyes lenne, ha Marine le Pen lenne a francia elnök. Kínára is figyelni kell, mert az éppen az egész nyugati világot veszi célba. Mit tesz Magyarország a szankciós listákon szereplő orosz oligarchák ellen? Nemzetközi lapszemle.
Magyarország, Németország és Ausztria sem támogatja az orosz olaj- és gázszállítások leállítását. Marshall-segélyben kell részesíteni Ukrajnát. Többek közt erről írnak a világlapok. Részletek a hvg360 nemzetközi sajtószemléjében.
Vlagyimir Putyin hosszú árnyékáról, az Európai Unió belső viszonyaira is nagy hatást gyakorló francia választásokról, a Macron-Le Pen-versenyfutásról, a Magyarország ellen beélesített jogállami eljárásról, valamint a kétharmados Orbán-győzelem következményeiről is írnak a világlapok. Ez a hvg360 nemzetközi sajtószemléje.
Van, aki Orbánt, más Németországot hibáztatja amiatt, hogy nem hajlandó lépni az orosz energiafüggőség csökkentése érdekében. Közben Kati Marton felvetette, küldjék Angela Merkel volt német kancellárt tárgyalni Putyinnal. Nemzetközi lapszemle.
Ekkora helyzeti előny alapján nem volt meglepetés a Fidesz győzelme, csak a mértéke.
Orbán Viktor, az elsüllyeszthetetlen – írja a választásokat elemző vendégkommentárjában Bíró-Nagy András politológus, a Policy Solutions elemző intézet igazgatója a New York Timesban, s ugyancsak a magyar miniszterelnök megrendítő erejű választási győzelmének okait és következményeit veszik sorra az alább idézett más világlapok is.
A pálya a miniszterelnök felé lejtett, ugyanakkor Orbán Viktor ajánlata láthatóan rezonál a többség igényeivel. Magyar Bálint és Madlovics Bálint értékelése szerint az EU számára most minden eddiginél égetőbb a kérdés: mitévő legyen egy virtigli autokráciával. Válogatás a világlapokból.
Ha a miniszterelnök lehetetlenné akarja tenni az európai célok elérését, akkor lássa ennek a kárát. Ha úgy véli, hogy Putyin rokonlélek, akkor kérjen tőle pénzt.
Orbán megerősödve vághat neki az uniós harcoknak, miután a magyarok nem akartak rendszert váltani. A magyar kormányfő győzelme egyúttal az orosz elnök győzelme is. A választás után Magyarország kiemelt téma a külföldi lapokban.
A magyarok a biztonságot választották a szabadsággal és a demokráciával szemben. Az EU-s források leállítása az Orbán-rendszerrel szembeni fellépés egyetlen eszköze. Magyarországon a demokrácia átcsúszik autokráciába.